Krbová kamna s výměníkem

La Nordica NORMA S IDRO D.S.A. titan krbová kamna s výměníkem

Magnetický ventilátor na kouřovod zdarma!

více
Cena s DPH
121 315 127 700
Do měsíce
Kód produktu: 7117177
Výrobce: La Nordica

Poradíme s výběrem

Nejste si jistí výběrem?
Ozvěte se nám, poradíme...
Jiří Zajíc
Jiří Zajíc
info@krbyzajic.cz  
+420 558 989 470 (9-15h)

Popis

Velký výkon do vody 14,9 kW, velké prosklení, kompaktní rozměry a snadná montáž. Tak lze jednoduše shrnout všechny výhody tohoto výrobku proti stavbě krbu. Takto velký výkon si musí hledat zájemce ale někde na statku nebo domku pro dvě rodiny může nahradit starý kotel. Krbové prosklení a masivní litinové díly upřednostňují především vysokou životnost.

Teplovodní krbová kamna NORMA IDRO s automatickým dochlazovacím systémem (D.S.A.). Nejmodernější třístupňové spalování ve spalovacím prostoru situovaném na výšku a oblým prosklením. Účinnost u těchto kamen přesahuje hranici 78,6%. Celkový výkon 19,5kW, je rozdělen v poměru: 14,9kW do vody a 4,6kW do vzduchu. Ideální řešení pro vytápění celého domu s efektem krbu. Výměníky jsou testovány pod tlakem 6 barů. Maximální provozní tlak je zde možný až do hodnoty 3 barů. Možnost výběru těchto kamen je z kachlového opláštění bordó / pergamena. Možnost napojení externího přívodu vzduchu do spalovacího prostoru.

Konstrukce.Základní filozofie, co nejvíce tepla do vody a málo do prostoru byla splněna. Tento nový výrobek v mnohém předčí staré kotle. Krbové prosklení by bylo málo. Především jde o vysoké zužitkování energie obsažené ve dřevě kdy hodnota účinnosti dosahuje 78,6%.To je docíleno především novým způsobem trojitého spalování. Při instalaci pouze jednoho vzduchu – primárního by byla účinnost něco nad 50%. Zde je ale  ještě druhý – sekundární vzduch, který se musí silně předehřát aby se zvýšila účinnost přes 70%. Instalováním  třetího vzduchu – terciárního těsně nad palivem se  spálí poslední zbytky energie ze dřeva. Potom je účinnost přes 78% a hodnoty CO2 jsou tak nízké, že je povolená instalace i v Německu. Masivní litinové díly použité všude  a ocelový výměník se systémem D.S.A. jsou silným argumentem pro koupi.

Co je vlastně systém D.S.A Za prvé tlak! Ten je až 3 bary ale zkoušený ve výrobě je  na 6 barů. Toto zcela vylučuje  poškození v případě jakékoliv poruchy nebo přetopení. Za druhé bezpečnost. Při poruše oběhu vody nebo většího naložení paliva kdy systém ÚT není schopen všechno teplo absorbovat dojde k otevření bezpečnostního termostatického ventilu. Průtokem chladné vody z vodovodního řádu se vnitřní teplota sníží na bezpečnou hodnotu. Po ochlazení a případném snížení množství vzduchu se vrátí do původních hodnot.  Za třetí automatický provoz topení. Ne, že by to za Vás přikládalo palivo.  To  musíte podle potřeby provádět vždy sami ale když nastavíte regulačním šoupátkem množství vzduchu tak je jemně regulováno hoření. Dvojité spalování s regulovatelnými šoupátky je pro jednoduchost zepředu. Jak roztápěcí primární, tak sekundární ale i třetí terciární je silně předhříván. Čisté hoření s malým špiněním skla je samozřejmostí.Aby  provoz  nebyl moc prašný je pod roštem velká zásuvka na popel. Elegantní kachlové obložení přenáší i nízkoteplotní energii, která je tak příjemná pro lidský organismus. Dvě barvy bordo a pergamena jsou na výběr.Ještě musíme zmínit, že se vyrábí dvě výkonové varianty. Jedna má do vody 15kW a druhá 18,7 kW. Záleží na Vás co potřebujete.

 

Vlastnosti

 • Třístupňové spalování, oblé prosklení
 • Účinnost: přes 78,6%
 • Výběr: kachel bordó / pergamena
 • Externí přívod vzduchu o průměru 100mm
 • TECHNICKÉ PARAMETRY

  Nominální výkon 19,5kW
  Vytápěcí schopnost 559m3
  Výkon do vzduchu 4,6kW
  Spotřeba paliva při nominálním výkonu 5,8kg/h
  Výkon do vody 14,9kW
  Účinnost 78,6%
  Rozměr - V x Š x H 1242 x 720 x 572mm
  Váha bez obalu (Netto) 249kg
  Váha s obalem (Brutto) 269kg
  Ø kouřovodu 160mm
  Povolená paliva Dřevo, ekobrikety
  Max. délka polena 30cm
  Průměr kouřovodu 160mm
  Prosklení čelní
  Emisní hodnota CO 0,09%
  Zadní připojení kouřovodu Ne
  Vzdálenost od hořlavých materiálů za kamny 150mm
  Vzdálenost od hořlavých materiálů z boku kamen 150mm
  Vzdálenost od hořlavých materiálů před kamny 1000mm
  Horní připojení kouřovodu Ano
  Externí přívod vzduchu Ano
  Plotýnka Ne
  Trouba Ne
  Ø trubky externího přívodu vzduchu 100mm
  Barva Bordó, Achátově šedá

Parametry

Průměr kouřovodu: 160 mm
Externí přívod vzduchu: Ano
Zadní / boční přikládání: Ne

Najdete v těchto kategoriích

Podobné produkty

Redukce 150/100mm

280 Kč
Na objednávku

Redukce 150/125mm

280 Kč
Na objednávku

Skříňka 5x125 mm

690 Kč
Na objednávku

Skříňka 1x150mm a 4x125 mm

690 Kč
Na objednávku

Skříňka raketa 1x160mm a 4x125mm

790 Kč
Na objednávku